HiNative - spytaj Koreańczyka

Jakiś czas temu, przeglądając przydatne do nauki koreańskiego, natrafiłam na aplikacje HiNative. I choć (jak wiele innych, w moim przypadku) z początku nie zrobiła na mnie najlepszego wrażenia, okazała się jednym z bardziej wartościowych, jeśli chodzi o aplikacje, odkryć tego roku!

HiNative służy, ogólnie rzecz biorąc, do wzajemnej pomocy w nauce. Oferuje nam możliwość zadawania pytań opierających się na gotowych, dostosowujących się do wszystkich wersji językowych schematach, czyli np. "jak to powiedzieć", "czy to brzmi naturalnie", albo "pokaż mi przykład", a także naszych własnych, zależnych tylko od naszej inicjatywy, łącznie z nagrywaniem głosu i wstawianiem zdjęć.

 Co najbardziej podoba mi się w całej aplikacji to fakt, że na pytania faktycznie dostajemy odpowiedź! Czas oczekiwania zależy oczywiście od ilości użytkowników, posługujących się danym językiem i godziną w ich kraju, ale np. w przypadku koreańskiego zajmuje to zazwyczaj kilkanaście minut, a angielskiego 3-5 :)

[Z powodu kiepskiego internetu na wakacjach nie mam zdjęć aplikacji ani jej logo, zaktualizuję po powrocie do domu :p]

 Do wyboru mamy ponad 110 języków z całego świata i większość z nich może pochwalić się aktywnymi użytkownikami. Oprócz samego zadawania pytań, możemy również oczywiście odpowiadać - na pytania zadane przez innych, czy to na temat naszego kraju, czy innego, choć trochę nam znanego!

Aplikacja pozwala nam dowiedzieć się właściwie wszystkiego, co nas w danej chwili zastanawia.
Czy nasza wymowa jest właściwa ( dzięki opcji nagrywania dźwięku w pytaniu i odpowiedziach), jak powinna brzmieć,jeśli nie jest, czy zdanie, lub inna wypowiedź przez nas skonstruowana jest poprawna, jak brzmi wyrażenie w danym języku, a nawet jakie są ciekawostki, zwyczaje i atrakcje w kraju o który pytamy.

Z własnego doświadczenia powiem, że właśnie z tą aplikacją próbowałam nauczyć się poprawnego "Dzień dobry" w języku koreańskim (miałam, i nadal trochę mam, problem z wymową tego słowa) i wiele bardzo miłych Koreańczyków mnie w tym wspomogło! Wysyłałam też do korekty fragmenty maili do zagranicznych firm, których nie byłam pewna, czy też moje mini-wypracowania na zajęcia z koreańskiego ^^


Co do kosztów, wygląda to tak, że przez pierwsze 2-3 tygodnie mamy dostęp do wszystkiego, natomiast po tym czasie zostaje nam tylko kilka opcji zadawania pytań bez konieczności opłat (kilkadziesiąt złotych na miesiąc). Oczywiście, mimo korzystania nie opłaciłam aplikacji, bo nie sądzę, żeby było warto! Poradziłam sobie tak, że co jakiś czas, jeśli chcę korzystać, a bezpłatny okres już wygasł, po prostu zakładam nowe konto. A nowe konto=nowe bezpłatne tygodnie :) O ile nie zależy komuś na zbieraniu punktów i uwiarygodnianiu profilu, myślę, że jest to świetna opcja.

Podsumowując, aplikacja jest zdecydowanie warta uwagi, zwłaszcza dla tych, którzy szukają takich, wspomagających naukę języków, ale jeśli nie chcemy wydawać na nią nie wiadomo jakich pieniędzy, trzeba umieć sobie radzić :)
A wy, macie jakieś sprawdzone aplikacje do nauki?

17 komentarzy:

 1. BArdzo fajna aplikacja może ją sobie zainstaluję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta apka wydaje się być bardzo fajną pomocą do nauki, niestety na moim telefonie brak już miejsca na takie aplikacje...
  nusiabl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam To, naprawdę. Gdyby nie dodatkowe karty pamięci, nic by mi się nie zmieściło!

   Usuń
 3. Super a aplikacja ciekawa bardzo ja muszę angielski podszkolic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też właśnie,tylko ciągle brakuje mi czasu!

   Usuń
 4. Nie słyszałam jeszcze o tej aplikacji,więc na pewno wypróbuję! Znasz jakieś fajne (inne) aplikacje do poznania Koreańczyków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może Meeff? Ewentualnie strona,o której pisałam w poście "Mój koreanski chłopak!Jak go poznać?" :)

   Usuń
 5. Muszę koniecznie zobaczyć na tą aplikację :) Teraz jestem na studiach zaocznych i niestety zaprzestałam nauki języków obcych :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety ostatnio tez, i bardzo żałuję :/

   Usuń
 6. O! Ciekawe. Muszę się tym zainteresować :-)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje do dalszego pisania, do starania się dla was, dlatego będzie mi mega miło, jeśli go zostawicie :)

Copyright © 2014 Chinguui blog , Blogger