Czy trzeba jechać do Korei, aby spotkać Koreańczyka? - Projekt

Ostatnio otrzymałam na moją skrzynkę mailową takie właśnie pytanie, i właściwie nie bardzo wiedziałam, co mogę odpowiedzieć.
No bo... Jeżeli zależy wam na minięciu kogoś, pochodzącego z Korei, na ulicy, to oczywiście, że nie trzeba.
Żyjemy w czasach, kiedy obcokrajowców z Polsce jest naprawdę wielu i wcale nie trzeba szukać, żeby ich znaleźć. Prawie codziennie, czekając na przystanku na tramwaj, aby dostać się do szkoły, widzę grupkę Koreanek, jadących na uniwersytet ;) I wiecie, nie jest sztuką wyjść z domu i udać się w uczęszczane przez turystów miejsce. A przy odrobinie szczęścia właśnie tyle wystarczy, abyśmy mogli spotkać osobę z interesującego nas kraju!
Ale jeśli chodzi ci o coś więcej niż minięcie go na ulicy, i w twojej okolicy nie znasz żadnego, który mieszka w Polsce... To myślę, że tak, trzeba.
Chyba, że interesuje cię relacja na odległość ;)Ale nie dlatego piszę ten wpis. Po pytaniu, zadanym przez jedną z czytelniczek, wpadł mi do głowy pewien pomysł. Chciałabym wprowadzić w życie pewien projekt, związany właśnie z Koreańczykami, którzy mieszkają w Polsce, lub przyjechali do niej w celach turystycznych.
Każdej osobie, która miałaby ochotę wziąć udział, zdałabym 2-3 pytania i zrobiłabym z nią zdjęcie, na dowód naszej krótkiej rozmowy :)

Myślę, że może być to ciekawe doświadczenie zarówno dla mnie, jak i dla tych, którzy będą oglądać efekty - ale tylko, jeżeli dobrze dobierze się pytania. I tu właśnie mam prośbę do was!
Jakie wy pytanie chcielibyście zadać Koreańczykowi/Koreance? Odpowiedź na jakie pytanie chcielibyście przeczytać?
Załączam link do formularza i mam nadzieję na wasze liczne odpowiedzi! :)


19 komentarzy:

 1. Ja jakoś nie mam pytań, które bym koniecznie chciała zadać Koreańczykowi, niestety :( Ale super projekt, na pewno wypadnie ciekawie wśród innych osób :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi, jakby ci coś jeszcze wpadło do głowy, koniecznie pisz!

   Usuń
 2. Kurcze dobre pytanie! Ale musiałabym dłużej nad tym pomyśleć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny projekt tylko nie mam śmiałości w realu, aby pytać obcą osobę tym bardziej kiedy oni mało rozmowni są i w sumie nie dziwne ale jeśli ktoś ma odwagę, to życzę powodzenia .Jakie pytanie bym zadała? Trzy ? - co najbardziej go zaskoczyło w Polsce ,co wiedział wcześniej o Polsce typu kultura, polityka itp, czym Polacy różnią się od Koreańczyków. . Tyle. Gdyby to był mój znajomy to oytań byłoby więcej. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Poznałam chłopaka z Korei, był bardzo miły. To kolega mojego przyjaciela z Chin : ) Może za tydzień znowu się z nim spotkam, bo odwiedzam mojego przyjaciela

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny projekt!Sama znam nie jednego koreańczyka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fantastyczny I superowski prijekt.POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 8. Taki projekt, fajna sprawa. Ale w sumie to nie mam pojęcia jakie pytanie miałabym zadac :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak coś ci wpadnie do głowy, koniecznie pisz :D

   Usuń

Każdy komentarz motywuje do dalszego pisania, do starania się dla was, dlatego będzie mi mega miło, jeśli go zostawicie :)

Copyright © 2014 Chinguui blog , Blogger