Nie bądź innymi, bądź sobą

Zauważyliście, jak niewiele osób się wyróżnia? Jak rzadko można spotkać kogoś, kto zwróci naszą uwagę oryginalnością, kto jest zupełnie inny niż otaczający go ludzie? No właśnie.
Wśród tylu trendów, które narzuca nam społeczeństwo, czasem trudno jest dostrzec siebie. A skoro nie możemy się dostrzec, przyjmujemy narzucane nam poglądy,czy style...
Dlatego właśnie Instagram zalany jest podobnymi do siebie zdjęciami, dlatego idąc ulicą, wiele osób wygląda niesamowicie podobnie i dlatego też co drugi blog wygląda prawie tak samo, jak kolejny...
Można powiedzieć o sobie, że podążamy za trendami, że ubieramy się modnie, że skoro wyglądamy tak, jak celebrytki, możemy czuć się dumni.
Ale, czy to jest prawda?

Może i wyglądamy ładnie, może nasze zdjęcia prezentują się jak na tych wszystkich popularnych profilach.
 Ale zastanówmy się chwilę i powiedzmy sobie, czy NAM to odpowiada.
Bo nie chodzi o to, żeby każdy z nas był zupełnie inny - przy 7mld ludzi nie byłoby to nawet możliwe ;) Ale proszę was, ubierajmy się w to, co nam się podoba. Nam, nie innym! I to właśnie pod nas samych róbmy zdjęcia, dostosowujmy wygląd bloga i ozdabiajmy pokój. Bo to dla nas jest to najważniejsze, a inne od najpopularniejszych obecnie trendów wcale nie musi oznaczać brzydszego, może być przecież wręcz przeciwnie...
 I jeżeli uznacie, że to właśnie te trendy was wyrażają - proszę bardzo, kierujcie się nimi :) Ale upewnijcie się, że robicie to dla siebie...

Zdjęcia poniżej przedstawiają "stylizacje", do których nie użyłam żadnego ubrania (oprócz tych pod strojami)  ;)
Chciałabym zakończyć nimi ten post, bo wiecie - my powinniśmy być jedyną osobą, której ocena szczególnie się liczy. Nie przejmujcie się więc tym, co inni powiedzą, po prostu róbcie swoje!20 komentarzy:

 1. Bardzo prawdziwe, myślę że wszyscy powinni o tym pamiętać... 3 zdjęcie mega! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post i zdjęcia ! Trzeba mieć dystans do siebie , jednocześnie nie porównywać się z innymi - to bardzo ważne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne przebieranki. Najlepsze i najbardziej oryginalne ciuchy najduje w secon handach

  OdpowiedzUsuń
 4. Racja, teraz prawie wszyscy chodzą w ubraniach z tych samych sklepów.
  Szkoda

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdemu przydałoby się przebrać się za siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. SUPER post masz całkowitą racje.
  Pozdrawiam Eva

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja bardzo cenie w ludziach oryginalność ;) Często być wyjątkowym w dzisiejszych czasach

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepiej być sobą i nie udawać nikogo innego, po co "dusić" się we własnym ciele :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Trzeba być autentycznym !

  OdpowiedzUsuń
 10. bo teraz bycie innym jest hejtowane ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetnie to ujęłaś! W dzisiejszych czasach ludzie boją się być sobą boją się że przez inność zostaną odrzuceni a co za tym idzie osamotnieni i przygnębieni.
  PS. Super zdjęcia i pluszowy miś ! <3
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Oryginalność jest dla mnie bardzo ważna. Często ludzie zwracają uwagę na mój ubiór. Niekiedy nawet słyszę negatywne komentarze. Szczerze mówiąc totalnie mnie to nie interesuje. Zresztą co Ja się będę przejmowała ludźmi, którzy sami nie wiedzą co to oryginalność :D
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne zdjęcia. Niestety wiem o czym mówisz, bo sama mam podobne przemyślenia. Plus mam siostrę, która ubiera się tylko w to co modne, pomimo że kilka tygodni wcześniej mówiła, że jej się to nie podoba, to ona i tak to kupi, bo wszyscy to mają. Ja osobiście czegoś takiego nienawidzę wręcz:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Uważam, że bycie sobą to podstawa do bycia szczęśliwym. Ciężko czasami być sobą, bo środowisko wywiera presję

  OdpowiedzUsuń
 15. Bycie oryginalnym nie jest w cale takie trudne. Mi się wydaje jednak, że w byciu oryginalnym przeszkadza nam lęk przed byciem ''wytykany palcami'' lub po prostu ludzie lubią się nie wyróżniać i być takim człowiekiem jak inni.
  Ja wybieram dla siebie oryginalność, bo wtapianie się w tłum mi nie wychodzi :)
  A trendy charakteryzują się tym, że ktoś lubi za nimi podążać a inni nie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo fajne zdjęcia. Wiele osób oszukuje samych siebie, żeby nie być wyśmianym przez innych.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dokładnie tak, wszędzie dookoła same klony i mało w tym wszystkich prawdziwości i szczerości.. każdy powinien odnaleźć siebie, swój styl i dumnie go prezentować, je bacząc na to, co jest w danym momencie modne.

  OdpowiedzUsuń
 18. Cała prawda! Trzeba starać się być sobą pomimo takie wpływu środowiska i naciskom. Świetne podejście. Wgl super zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 19. To co napisałaś, to sama prawda :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje do dalszego pisania, do starania się dla was, dlatego będzie mi mega miło, jeśli go zostawicie :)

Copyright © 2014 Chinguui blog , Blogger