Wyzwanie pisarskie: dzień 2

Czym dla mnie jest szczęście?

Szczęście. Tak często mówimy, że jesteśmy szczęśliwi... Znalazłam idealną bluzkę na urodziny mojej przyjaciółki, udało mi się dobrze napisać sprawdzian z matematyki, a YouTuberka, którą lubię, przyjeżdża za kilka dni do Krakowa - czuję się szczęśliwa.
Ale czy na prawdę wtedy jestem? Wystarczyło by kilka komentarzy innych: bluzka jest beznadziejna, zachowuję się jak kujon, tą YouTuberkę oglądają tylko przegrywy. Nie, nie przejęłabym się tym. Przynajmniej tak by mi się wydawało, bo przecież nie zmieniłoby to mojego zdania. Ale... dlaczego w takim razie szczęście rozpłynęłoby się, zostawiając tylko lekkie zadowolenie?

zdjęcie autortwa @zuzkob :)

Szczęście nie przychodzi ot tak. Czasami nawet nie zauważamy granicy między czasem, gdy go nie było, a gdy się pojawiło. Po prostu jest. Szczęście - to poczucie bezpieczeństwa i tego, że nie jesteś sama. Czasem jest z tobą osoba - ale nie pierwsza lepsza, przypadkowa. Taka, która z tobą zostanie, nie opuści cię, niezależnie od tego, co mogłoby się wydarzyć. Czasem jest z tobą pasja, która daje ci powód, by chciało ci się wstać rano i przetrwać dzień.
Czasem jest z tobą miejsce, zwierzę, a nawet marzenie, które dodaje ci sił. Powodów do szczęścia może być mnóstwo, może być nim praktycznie wszystko - musisz tylko odnaleźć swój...

Zamknij oczy i na chwilę zostaw w tyle wszystkie swoje problemy, troski czy smutki. Zastanów się chwilę, pomyśl o swoim życiu i tym, co się w nim pojawia. Spróbuj dostrzec to, co daje ci szczęście. Przecież tak wiele możesz stracić, tyle może cię ominąć, jeśli tego nie zauważasz.
Szczęście to temat, na który można wypowiadać się bez końca. Każdy ma swoją własną jego definicję i własną na nie odpowiedź. Ale wystarczy zadać sobie samemu to pytanie i usłyszeć na nie odpowiedź.
Czy jestem szczęśliwa?

 zdjęcie autortwa @zuzkob :)

Tak, jestem. Mam tyle problemów i trudnych sytuacji, że czasem po prostu nie mam siły wstać i kolejny raz robić tych samych czynności. I kiedy leżę z zamkniętymi oczami, zastanawiając się co zrobić i czuję mokry nos mojego psa na  policzku, wtedy wiem, że jestem szczęśliwa. Że do szczęścia wcale nie trzeba tak wiele, jak niektórym się wydaje.

A kiedy jestem, wszystko wokół wydaje się lepsze, piękniejsze i bardziej żywe. Tak jakbym znalazła się w innej wersji tego nudnego świata.

Czym dla was jest szczęście? Czy jesteście szczęśliwi?


33 komentarze:

 1. Fantastyczny wpis, można się trochę nad sobą zastanowić :) Ja jestem szczęśliwa dzięki mojemu chłopakowi, to on sprawia, że wiem, że jestem doceniana i kochana, a tym samym szczęśliwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! W takim razie gratuluję wspaniałego chłopaka :)

   Usuń
 2. Szczęście to krótkie momenty w życiu, którymi trzeba się delektować...
  A powiedz, skąd masz to wyzwanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama je dla siebie wymyśliłam, potrzebowałam czegoś, co pobudzi moją wyobraźnię i skłoni do przemyśleń :p

   Usuń
 3. Szczęście to chwila, która powinniśmy cieszyć jak najdłużej bo druga może się już nie pojawić :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 4. To bardzo trudne do zdefiniowania i mocno subiektywne pojęcie 😊😊😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale warto pomyśleć, czym jest właśnie dla ciebie :)

   Usuń
 5. Bardzo wartościowy wpis. Otaczający nas ludzie czasami będą próbować zrujnowac nasze szczęście, ale naszym zadaniem jest ich od siebie albo izolować, albo po prostu nie brać do siebie tego, co mówią :/

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo wartościowy wpis. Otaczający nas ludzie czasami będą próbować zrujnowac nasze szczęście, ale naszym zadaniem jest ich od siebie albo izolować, albo po prostu nie brać do siebie tego, co mówią :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie szczęście to przede wszystkim zdrowie i bliskość osób, które kocham :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Natalia Soon7 marca 2018 10:26

  Szczęście to fakt, że w końcu udało mi się wyzdrowieć i nie muszę się martwić, ile jeszcze czasu mi zostało...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :( W każdym razie gratuluję powrotu do zdrowia i życzę dalszych suksesów!

   Usuń
 9. Co do mojego szczescia. Dużo zgadzam się z Tobą.
  Moim szczęściem jest moj partner - najlepszy przyjaciel, nasze dziecko i moja rodzina. Szczęściem jest nasz dom i kazda chwila razem, z których staramy się korzystać i brać garściami. Rzeczy niematerialne, bliskie mi osoby, podwójne szczescie kiedy oni są szczęsliwi i wiem, że nic im nie brakuje.
  Buziaki kochana. Świetny pomysł na post

  OdpowiedzUsuń
 10. sądzę, że jestem szczęśliwa. Dzięki rodzinie, najbliższym i wbrew pozorom pracy. Ktoś, kiedyś powiedział, że jak pokocha się pracę, to już nigdy nie będzie się pracować :) powoli zaczynam spełniać swoje marzenia :D Tak, jestem szczęśliwa :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Wpis dający do myślenia. Myślę, że wiele osób przeżywa w dzisiejszym świecie takie dylematy.. Fajnie, że koniec końców wpis robi się pozytywny a to nastraja optymistycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. super wpis. Dla mnie szczęście to spędzanie czasu z osobami które kocham ♥

  OdpowiedzUsuń
 13. Szczęście. Tak bardzo pożądane i jednocześnie przez większość ludzi niezauważane. Bo szczęście można dostrzec wszędzie, trzeba tylko chcieć! I przede wszystkim najpierw szukać Go w sobie ;)
  Super wpis. Taki od serducha!
  Pozdrawia :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny wpis, dający dużo do myślenia!
  Serdecznie pozdrawiam i życzę dalszych przygód w pisaniu!

  OdpowiedzUsuń
 15. Dla mnie szczęściem jest miłość. I nie chodzi tu tylko o tę między chłopakiem a dziewczyną, ale również tę pomiędzy rodziną, przyjaciółmi. Tak naprawdę wszystko może się układać, ale jeśli nie mamy z kim dzielić swoich sukcesów, to one już tak nie smakują :)
  Pozdrawiam :*
  Natforart klik

  OdpowiedzUsuń
 16. W liceum pisałam pracę filozoficzną pt. "Czym jest szczęście w rozumieniu dzisiejszego człowieka?" - dylemat krążył wokół mieć czy być i niestety "mieć" przeważyło. Mowa o całokształcie cywilizacji.

  OdpowiedzUsuń
 17. Mam wrażenie, że najbardziej jestem szczęśliwa, kiedy o tym szczęściu nie myślę, nie poszukuję go, ono jest ze mną w każdej chwili. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I właśnie to łapanie każdej chwili, dostrzeganie jej piękna, powoduje, że wspominamy, przeżywamy i wyczekujemy kolejnych. :)

   Usuń
 18. Ja jestem szczęśliwa, bo cała moja rodzina jest zdrowa, a zdrowie to dla mnie największe szczęście :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Dobry wpis! Z jednym bym się nie zgodził,zycie nie jest nudne!Mam już swoje lata i wiem co piszę.Ja np.nigdy,ale to nigdy się nie nudzę.Nawet siedząc w domu.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 20. Jestem szczęśliwa bo ma cudownych synów i świetnego męża. Mam swoją pasję, wiosna idzie a to też powód do szczęścia.

  OdpowiedzUsuń
 21. Szczęście to wypadkowa wszystkich pięknych momentów :) Świetny wpis i gratuluję pomysłu na wyzwanie. :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje do dalszego pisania, do starania się dla was, dlatego będzie mi mega miło, jeśli go zostawicie :)

Copyright © 2014 Chinguui blog , Blogger