Korea w Polsce?-Gdzie znaleźć koreańskie produkty


'Jeżeli marzenie jest wystarczająco duże, fakty nie mają znaczenia'-Dexter Yage

Przyznajcie się, ilu z was marzy, żeby pojechać do Korei? Nieważne, czy po raz pierwszy, czy po raz dwudziesty.
Bo ja tak. I myślę, że skoro tu jesteście, to wy też.


Moim pierwszym odkryciem jest Etsy
Możecie znaleźć tam ponad 20 stron po kilkadziesiąt produktów: przeróżnych obrazków, rzeczy do domu, biżuterii i ubrań o tematyce koreańskiej. Tu kilka przykładów , które mam zamiar kupić/ kupiłam. A to tylko namiastka tego, co możecie tam znaleźć ;)
Drugą stroną z której korzystam, jest Azjatycki Zakątek , który jest bardziej ukierunkowany na konkretne zespoły (jest ich około 30) i gadżety ich dotyczące, oraz jedzenie, jakie moglibyście znaleźć w Korei, jednak są tam również przeróżne fajne gadżety, karteczki w stylu azjatyckim, plakaty, opaski, peruki i naprawdę mnóstwo innych rzeczy, które mogą was zainteresować.
Jest to także miejsce, gdzie możecie na zamówienie dostać waszą wymarzoną płytę zespołu z Azji!
Osobiście zamawiam stamtąd główne jedzenie i plakaty, ale muszę powiedzieć,że jestem ze strony naprawdę zadowolona i sądzę, że zwłaszcza patrząc na ceny, które nie są aż tak wysokie jak na Etsy, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Załączam przykładowe zakupy:
Oczywiście nie można zapomnieć też o Aliexpress (link nie chce się dodać :( ), gdzie często możemy znaleźć w naprawdę dobrej cenie azjatyckie produkty. Trzeba jednak wybierać zamówienia ostrożnie, żeby do naszego domu nie trafiło później coś zupełnie nieprzypominającego rzecz na zdjęciu.
Znalazłam tam przeróżne cudowne pluszaki, które mam zamiar zamówić, a od przyjaciółki wiem że ich jakość też jest w porządku. Także, jakbyście byli zainteresowani pluszowymi królikami(plecakami), to polecam:

A możecie je dostać właśnie Tutaj ;)
Są naprawdę wspaniałe!
Ze stron internetowych, z których korzystam to właściwie tyle, oczywiście pomijając polskie sklepy typu Empik, czy Allegro.
Jednak w wielu większych miastach możemy znaleźć stacjonarne sklepy azjatyckie, np. Kuchnie Świata, gdzie w razie potrzeby możemy się zaopatrywać, oraz koreańskie, lub ogólnie azjatyckie restauracje, w których możemy spróbować jedzenia z naszego wymarzonego kraju .
~~~~~~
A wy macie jakieś stałe miejsca w których zamawiacie? Piszcie!

 


5 komentarzy:

  1. Jestem wielką fanką Kpopu jak i Korei. Kocham ją za jej kulturę. Kocham słuchać kpopu, ponieważ mnie to uspokaja. Bardzo fajny post, przyda się gdy będę coś zamawiała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawie napisane. Super wpis. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje do dalszego pisania, do starania się dla was, dlatego będzie mi mega miło, jeśli go zostawicie :)

Copyright © 2014 Chinguui blog , Blogger