Jak przedstawić się po koreańsku?- Podstawowe koreańskie zwroty cz.1

W tym poście znowu trochę teorii, żebyście nie czuli się zagubieni pośród koreańczyków ^^ Jeśli nie widzieliście jeszcze poprzednich wpisów o nauce koreańskiego, to zapraszam Tutaj i Tutaj .

Przypomniałeś już sobie wszystko? To zaczynamy!
1. Dzień dobry
 Jak wiecie, albo nie wiecie,  napis powyżej , czyli annyeonghaseyo oznacza właśnie dzień dobry. Powstało z dodania końcówki 하ᄉㅔㅛ do słowa cześć, czyli annyeong:


Jest to myślę że jedno z najprostszych słów, których uczymy się już na samym początku, ale jak tak sobie pomyślę, to przecież witamy się z kimś właściwie ciągle- w sklepach, restauracjach, w muzeach, autobusach... Także uczcie się pilnie! ^^

2. Kiedy już się przywitaliśmy, wypadałoby się przedstawić 
Jest kilka sposobów na przedstawienie, ja jednak przedstawię wam te dwa, których sama używam.
저는 ..... 입니다   -  Jeoneun.... Ibnida

Oczywiście w miejsce kropek wstawiacie swoje imię. Całość to mniej więcej 'Jestem...', więc nic nadzwyczajnego. Tym samym schematem, jedynie inaczej go uzupelniajac, możecie powiedzieć rowniez np. Skąd pochodzicie.
Możecie użyć również  제이름은... 입니다   -  Je ireumeun...Ibnida


W miejscu kropek również wasze imię, albo pseudonim, którym się przedstawiacie.

3. Jestem z Polski!

Jak widzicie, zwrot wygląda bardzo podobnie. Mam nadzieje , że szybko się nauczycie i będziecie  mogli kiedyś  używać  ich podczas wyjazdu do Korei:)
Miłego  dnia!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Każdy komentarz motywuje do dalszego pisania, do starania się dla was, dlatego będzie mi mega miło, jeśli go zostawicie :)

Copyright © 2014 Chinguui blog , Blogger